НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
 РАДА АДВОКАТІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рівне

Проект закону №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» несе загрозу для незалежності інституту адвокатури – позиція РАРО та КДКА Рівненської області

14 вересня 2018 року відбулося розширене спільне засідання Ради адвокатів Рівненської області та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Рівненської області щодо внесеного Президентом України до Верховної Ради України проекту закону № 9055 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

За результатами аналізу та обговорення норм законопроекту учасники заходу дійшли спільної думки про неприпустимість його прийняття та необхідність відправки на допрацювання для глибинного, ґрунтовного й системного перероблення у відповідності до європейських стандартів, реальних потреб адвокатської спільноти та в інтересах посилення конституційних гарантій прав громадян.

Даний документ містить низку серйозних загроз для подальшого незалежного функціонування інституту адвокатури і несе ризики для розвитку України як правової демократичної держави.

За змістом законопроекту очевидною є загроза звуженню прав адвокатів і гаранртій адвокатської діяльності.

Крім того, він переповнений суперечностями між різними статтями, термінологічною невизначеністю та оціночними судженнями.

При підготовці даного законопроекту не були враховані зауваження і пропозиції голів Рад адвокатів, висловлені під час його обговорення в Адміністрації Президента України.