Як самостійно задокументувати факт втручання в діяльність захисника чи представника особи
У зв'язку з тим, що адвокати нерідко скаржаться на створення їм перешкод тими чи іншим суб'єктами під час здійснення професійної діяльності захисників / представників, а випадки притягнення винних до відповідальності за ст. 397 КК України практично невідомі, то виникла потреба підготувати цей методичний матеріал.
Він буде корисним для тих адвокатів, які не бажають миритися з порушенням свої професійних прав і гарантій діяльності.
Отож, якщо (наприклад!) ви прибули на виклик свого клієнта для присутності під час проведення правоохоронцями обшуку в його приміщенні (квартирі, офісі тощо), але вас до такого приміщення не допускають, то є цілий ряд способів зафіксувати такий факт порушення.
Звичайно, якщо стався такий випадок, про нього варто повідомити раду адвокатів регіону, в якому трапилося подібне. І її представники мають допомогти вирішити проблему або ж від ради задокументувати факт порушення. Так само ви можете зателефонувати на 102 і викликати наряд поліції. Поліціейські можуть приїхати і відібрати від вас пояснення щодо такого факту.
Але, поруч із вищенаведеним, ви вправі самостійно задокументувати факт порушення професійних прав і гарантій діяльності як адвоката.
Для того, щоб ви могли краще зрозуміти як самостійно провести документування, до цієї публікації додається відповідний бланк Акту, а також приклад його заповнення (див. два окремі файли). Такий бланк акту, маючи при собі його "заготовку", можна заповнити вручну безпосередньо перед вхідними дверима у приміщення, до якого вас недопускають. При заповненні вказаного акту ви поруч з прізвищами свідків можете також зазначити їх телефонні контакти, щоб за потреби зідзвонитися.
УВАГА!
1. Один примірник вищевказаного акту слід залишити для себе, а другий - подати в поліцію чи прокуратуру як додаток до своєї заяви про злочин - ст. 397 КК України (Втручання в діяльність захисника чи представника особи).
2. Складення подібного акту із залученням свідків не знімає з Ради адвокатів регіону обов'язку реагувати на порушення прав і гарантій діяльності адвокатів, а також документувати факти порушення. Проте, "надійся на когось, але й сам не паси задніх!"
P.S. Відгуки, зауваження і пропозиції щодо корисності цього методичного матеріалу та доданих до нього бланка акта та зразка його заповнення надсилайте на адресу електронної пошти Ради адвокатів Рівненської області і / або на персональну скриньку автора: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Підготував: адвокат Микола Глотов.