НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
 РАДА АДВОКАТІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рівне

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПІДВИЩЕННЯ АДВОКАТОМ СВОЄЇ КВАЛІФІКАЦІЇ

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 21 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов’язаний підвищувати свій професійний рівень.

Згідно п. 4 ч. 4 ст. 48 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Ради адвокатів Рівненської області сприяє підвищенню кваліфікації адвокатів.

З метою впровадження у практиці положень закону щодо підвищення адвокатами своєї кваліфікації Радою адвокатів України прийнято Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України, затверджений рішенням РАУ №85 від 16.02.2013 р. (з останніми змінами та доповненнями згідно рішення РАУ №167 від 13.06.2016 р.).

Згідно з Порядком підвищення кваліфікації адвокатів України передбачено, що:

 

- кожні три роки по кожному діючому адвокату проводиться оцінювання того як він підвищував свою кваліфікацію;

- за трирічний період адвокат має отримати не менше 30 залікових балів. При цьому за кожен рік адвокат повинен отримати не менше 10 залікових балів, які прирівнюються до 10 годин участі в заходах підвищення кваліфікації.

 

Зверніть увагу! За три роки за які проводиться оцінювання пройденого підвищення кваліфікації адвокат із мінімум як 30 залікових балів має отримати 6 залікових балів за навчання з питань етики та стандартів професійної діяльності;

- адвокат зобов’язаний самостійно вести облік залікових балів і зберігати сертифікати про участь в заходах підвищення кваліфікації та сертифікати про навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації адвокатів;

- не пізніше 31 січня кожного року адвокат зобов’язаний надати раді адвокатів регіону картку обліку залікових балів та копії документів, що підтверджують підвищення його кваліфікації протягом минулого року.

- за результатами оцінювання підвищення кваліфікації за трьохрічний період адвокату видається свідоцтво про підвищення ним своєї професійної кваліфікації.

 

Із текстом Порядок підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженим рішенням РАУ №85 від 16.02.2013 р., ви можете ознайомитися, натиснувши ТУТ.

 

Ви також можете ознайомитися з:

 

Рекомендованими Науково-консультативною радою НААУ темами для підвищення кваліфікації.

 

Списком експертів НААУ, які можуть проводити заходи з підвищення кваліфікації по конкретним темам, складений за станом на 22.02.2017 р.

 

Планом заходів НААУ по підвищенню кваліфікації адвокатів у 2017 році.

 

План заходів НААУ по підвищенню кваліфікації адвокатів у 2018 році.

 

Бланком Картки обліку залікових балів.

 

Зразком заповнення Картки обліку залікових балів.

 

* Підготував Микола Глотов.