НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
 РАДА АДВОКАТІВ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рівне

Звіт Миколи Бляшина про участь у засіданні РАУ

До вашої уваги звіт представника адвокатури Рівненської області Миколи Бляшина про участь у засіданні Ради адвокатів України.

07-08 вересня 2018 року в м. Херсон відбулося чергове засідання Ради адвокатів України.
Як обраний Вами представник вважаю за необхідне проінформувати Вас про деякі прийняті рішення та порушені питання.

Щодо проходження адаптаційного курсу Вищій школі адвокатури НААУ.

Насамперед, відповідаючи на звернення колег та доручення Ради адвокатів Рівненської області проінформую проте, що вимога про проходження адаптаційного курсу в професію адвоката у Вищій школі адвокатури Національної асоціації адвокатів України щодо стажистів і помічників, яка була впроваджена 01 червня 2018 року, відстрочена до часу впровадження такого курсу.

Щодо нової редакції профільного закону.

З огляду на те, що напередодні засідання РАУ Президентом України було внесено до Парламенту нову редакцію нашого профільного закону, то це стало однією з головних тем засідання.
РАУ було сформовано робочі групи і визначено план дій. За підсумками попередньо проведеного аналізу вже було підготовлено звернення з позицією РАУ щодо загроз та викликів для незалежності адвоката та адвокатури вцілому в новій редакції закону.

Роз'яснення та позиція РАУ щодо окремих питань адвокатської діяльності.

Було обговорено ряд звернень щодо роз'яснення позиції РАУ щодо окремих питань здійснення адвокатської діяльності. Наводжу рішення по окремих з них.

Питання щодо того чи може адвокат працювати за трудовим договором в АО.

Чинне законодавство України, не передбачає для адвокатів заборони працювати за трудовим наймом. Отже, адвокат має право поєднувати адвокатську діяльність із трудовими відносинами, якщо вони не стосуються випадків, зазначених у частині першій статті 7 Закону.

Розгляд звернень про сплату за організаційно-технічне забезпечення скарг.

РАУ у відповідь на звернення ВРП прийнято рішення яким ВРП, як і ВККС, як квазісудові органи звільнено від сплати цієї плати у разі звернення зі скаргою щодо ініціювання дисциплінарної відповідальності адвоката.

Щодо концепції PEER REVIEW (незалежної зовнішньої перевірки) в системі БПД.

Координаційний центр з БПД запропонував на розгляд РАУ презентацію концепції PEER REVIEW (незалежної зовнішньої перевірки) в системі БПД. Суть якої передбачає перевірку адвокатського досьє в два етапи: перший етап – перевірка іншим адвокатом-експертом
5-ти відібраних у випадковому порядку досьє кожного адвоката в системі БПД, другий етап – перевірка комісією (представники від БПД, НААУ та громадськості) кожного звіту адвоката-експерта.

РАУ одноголосно затвердила рішення про неприйнятність цієї концепції як такої, що несумісна з основними гарантіями адвокатської діяльності, створює реальну загрозу знищення права на захист, порушує вимоги КПК та законодавства про захист персональних даних та не відповідає інтересам адвокатури.

Обговорено посилення роботи в напрямку забезпечення прав та гарантій адвокатської діяльності, організацію роботи комітету ННАУ, розгляд звернень адвокатів щодо порушення прав та гарантій.

Обговорено та вирішено ще доопрацювати на наступне засідання питання щодо умов та порядку здійснення представництва адвокатом на підставі довіреності, прав іноземних адвокатів, необхідності включення в ЄРАУ відомості про всі форми здійснення адвокатської діяльності, ініціативи щодо рейтингування.